Koncepcija

Riga Port City teritorijas koncepcija paredz vairākus attīstības scenārijus, padarot šo teritoriju par vienu no modernākajām, funkcionālākajām un daudzpusīgākajām Rīgas centra daļām pašā Daugavas krastā. Riga Port City kopējā attīstības platība ir 55 ha. Teritorijā tiks iekļauti dzīvojamie, izglītības, darījumu, viesmīlības, atpūtas un citi projekti. Riga Port City būs jaukta rakstura funkciju rajons ar augstas kvalitātes publisko ārtelpu un tiešu pieeju Daugavas, Andrejostas un Eksporta līča ūdensmalām. Viens no šī projekta svarīgākajiem mērķiem ir palielināt augstas kvalitātes dzīvojamo un darījumu fondu, tādējādi palielinot iedzīvotāju skaitu pilsētas centrā.

Riga Port City ir unikāls ūdensmalas attīstības paraugs ar industriālo un vēsturisko mantojumu, ko ir plānots iespēju robežās integrēt mūsdienīgā vidē, kurā cilvēki izvēlētos dzīvot, strādāt, atpūsties un atgriezties. Šāds teritorijas attīstības scenārijs ir kalpojis par pamatu pasaules līmeņa arhitektu radītajam masterplānam.  

Vizītkarte ceļotājiem – Riga Port City sākums - Eksporta iela

Eksporta ielas Ziemeļu galā ir paredzēts jauns pasažieru un ro-ro kravu terminālis, kas savas durvis pasažieriem varētu vērt 2026. gadā. Līdz ar ko Riga Port City teritorijas koncepcija paredz, ka Eksporta ielas galā tiktu plānots biznesa rajons ar dzīvojamo fondu kā papildu funkciju. Pateicoties jaunajam pasažieru, ro-ro un kruīzu kuģu terminālim, tieši šī apkārtne kļūs par vienu no Rīgas vizītkartēm, izmantojot Daugavu kā ūdens ceļu. Šī apkaime ar atbilstošu apbūvi un jauno termināli pārvērtīs vidi jaunā kvalitātē. No šīs vietas Vecrīga un topošā Rail Baltica dzelzceļa stacija būs sasniedzama ar tramvaju, ar mikromobilitātes rīkiem vai pastaigājoties pa promenādi gar Daugavu.

Promenāde ar pieejamu ūdensmalu

Daugava ir unikāla sastāvdaļa jaunajai pilsētas centra publiskajai ārtelpai Riga Port City teritorijā. Skats uz plašajiem Daugavas ūdeņiem, kā arī atpūta, ko sniedz ūdens un tā klātbūtne, būs pieejama ikvienam. Šajā zonā ir plānotas aktīvās atpūtas vietas sportam, kā arī kafejnīcas mierīgākai atpūtai ar ģimeni, baudot pieejamo ūdensmalu.

Industriālais mantojums kā apkaimes DNS

Riga Port City teritorijā atrodas unikāls vēsturiskais industriālais mantojums un tā elementi. Tos paredzēts integrēt teritorijas attīstībā. Riga Port City būs mājvieta, kur industriālais  mantojums pārtop par apkaimes enkurobjektiem, nākotnē ļaujot teritorijas apmeklētājiem baudīt vēstures liecību klātbūtni kā publiskajā ārtelpā, tā arī iekštelpās.

Piemēram, iepretī Pētersalas ielai, pie pašas Daugavas, atrodas vēsturiskais graudu elevators – balta ķieģeļu ēka, kura potenciāli varētu pildīt viesnīcas funkcijas, saglabājot ārējā veidola elementus. Pamatideja ir saglabāt industriālo mantojumu, kas atgādina par vēsturi un padara vidi interesantāku, tajā pat laikā netiktu būvēti jauni objekti, radot iespējami mazāku ekoloģisko nospiedumu.

Andrejostas iela

Projektu savienos un caurvīs Andrejostas iela, kas būs Riga Port City jaunās teritorijas mugurkauls, piedāvājot iepirkšanos un pakalpojumus ikdienas vajadzībām, kā arī atpūtu gan iekštelpās, gan brīvdabā. Tā būs pilsētas centra iela ar plašumu visiem - gājējiem, velosipēdistiem un automašīnām. Publiskā ārtelpā tiks veidotas zaļās zonas, lai iedzīvotāji varētu piestāt un baudīt patīkamu atpūtu pilsētas dzīvē.

Port City pagalmi

Šīs zonas rota būs dzīvošanai piemērotā zaļā apkaime, kas veidota iedzīvotājiem, kājāmgājējiem, pieļaujot minimālu automašīnu plūsmu. Šajā zonā būs gan ielas, gan zaļās alejas, kā arī daļēji privāti pagalmi un dārzi jaunajiem iedzīvotājiem.

Vairāk par investīciju iespējām Riga Port City.