Lai sniegtu praktisku un emocionālu atbalstu ukraiņu bēgļiem, atvērts kopienas centrs "Common Ground”

Riga Port City teritorijā Andrejostas ielā 27, ir izveidots kopienas centrs “Common Ground”, kur aicināts ikviens, kas ir bijis spiests pamest savas mājas Ukrainā karadarbības dēļ. Tā ir vieta, kur satikt tautiešus, kur vērsties pēc palīdzības un kur meklēt mieru trauksmainajā laikā.

Šajā centrā ir pieejama bibliotēka, spēļu telpas dažāda vecuma bērniem, klusuma istabas, kopstrādes telpas, kas aprīkotas ar datoriem, kabineti konsultācijām, zāle meditācijai un jogai, kā arī vieta pasākumiem. Tāpat plānots, ka bērniem būs pieejamas psihoterapeitu konsultācijas, turklāt sociālai iniciatīvai ir pieteikušās divas psihoterapeites no Ukrainas, kas varēs konsultēt arī ukraiņu valodā.

Pateicoties radošo profesiju pārstāvju, aktīvistu, brīvprātīgo un atbalstīju darbam un palīdzībai, centru izdevies labiekārtot mazāk nekā divu nedēļu laikā.

Centrs atvērts no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 19.00, svētdienās – slēgts. Centra mājaslapā un sociālajos tīklos būs pieejama arī pasākumu un notikumu programma. Tuvākajā laikā āra teritorijā tiks iekārtots dārzs.

“Commond Ground” atrodas pievilcīgā, 1895. gadā celtā dzelzceļa stacijas ēkā. Pati ēka ir ar augstiem griestiem, arku logiem, gaiša un pietiekami plaša, lai sagaidītu visus, kam nepieciešama palīdzība un atbalsts šajā trauksmainajā laikā.